Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

Panele w dekorze dąb rustykalny

 

Podloga rustykalny dab wineo 800 XL Mud Rustic Oak

Wnętrza rustykalne kojarzą się z ciepłem, przytulnością i komfortem, a także nostalgią za przeszłością i sielskim klimatem. Nic więc dziwnego, że ten właśnie styl aranżacyjny wciąż święci triumfy, a jego elementy znaleźć można również w przestrzeniach urządzonych między innymi w klimacie loftowym, vintage czy skandynawskim. Najlepszym przykładem takiego „zapożyczenia” jest podłoga rustykalna, która zachwyca szlachetnym wyglądem i ponadczasową kolorystyką.

 

 

Dąb rustykalny

(ogólne cechy, wygląd)

 Podłoga rustykalna, zwana inaczej postarzaną, to nawierzchnia o głębokiej, naturalnej kolorystyce,
z wyraźnie widocznymi sękami, słojami i przebarwieniami, a także wyczuwalną strukturą
i charakterystycznymi niedoskonałościami. W oryginalnej wersji spotkać ją można w zabytkowych dworkach, pałacach i wiejskich posiadłościach, gdzie przez dziesięciolecia poddawana była upływowi czasu i wydeptywały ją kolejne pokolenia mieszkańców danego miejsca. Obecnie za najlepszego przedstawiciela tego typu nawierzchni uznawany jest dąb rustykalny, który wyróżnia się bardzo szlachetnym wyglądem i różnorodną kolorystyką: od ciepłych, jasnych barw, przez wariant bielony
i poszarzany, aż po głębokie, niemal czarne brązy.

 

 

Panele w dekorze dąb rustykalnyny

Podłoga we wnętrzach rustykalnych – w myśl purystów i najwierniejszych wielbicieli tego stylu aranżacyjnego – powinna być wykonana wyłącznie z naturalnego drewna. Surowiec ten jednak może być trudny do utrzymania w idealnym stanie i wymagać żmudnej, czasochłonnej pielęgnacji w postaci regularnego olejowania, lakierowania czy bejcowania. Na szczęście nowoczesne panele podłogowe stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych desek, ponieważ pod kątem wizualnym w niczym im nie ustępują, a w kwestii funkcjonalności nie mają sobie równych. Doskonale widać to na przykładzie paneli laminowanych, winylowych i biopodłóg PURLINE marki wineo, dla których inspiracją był dąb rustykalny w swoich najpiękniejszych odsłonach. Które z nich wybrać do swojego wnętrza?

 

Panele winylowe rustykalne

dla ceniących funkcjonalność

Panele winylowe rustykalne to propozycja idealna dla miłośników maksymalnie funkcjonalnych, miękkich podłóg, które są trwałe, łatwe do utrzymania w czystości, a do tego ciche i ciepłe w dotyku. Wśród dostępnych w ofercie wineo dekorów najlepszymi reprezentantami podłóg rustykalnych są: wineo 400 Adventure Oak Rustic i wineo 800 Mud Rustic Oak. Pierwszy zachwyca ciepłą kolorystyką i głęboką strukturą drewna, drugi wyróżnia się barwą mocnego, ciepłego brązu i smukłym, wydłużonym formatem.

Panele dab rustykalny Adventure Oak Rustic

 

Panele laminowane rustykalne

stabilność i trwałość przede wszystkim

Panele laminowane rustykalne będą doskonałym wyborem dla osób, które cenią sprawdzone rozwiązania o dużej trwałości i funkcjonalności, a pod stopami lubią czuć twardą, stabilną nawierzchnię. W przypadku tego typu podłóg we wnętrzach rustykalnych postawić można na przykład na dekory z kolekcji wineo 500: ciemnobrązowy Flowered Oak Darkbrown, bardzo jasny Wild Oak White lub wpadający w szarość Balanced Oak Grey. Wszystkie te propozycje poza niezwykle szlachetną kolorystyką, zachwycają zróżnicowaną strukturą powierzchni, a do tego mają czterostronną v-fugę, która dodaje im autentyczności.

 

Panele dab bielony Strong Oak White w kuchni

 

Podłogi rustykalne PURLINE

ekologia, ekonomia, estetyka

Podłogi rustykalne PURLINE wineo to przykład nowoczesnych nawierzchni elastycznych, wytwarzanych z ekologicznego i niezwykle trwałego komponentu o nazwie ecuran. Spełniają one nawet najsurowsze standardy jakości i bezpieczeństwa, a przy tym są ciche, miękkie, ciepłe w dotyku i bezpieczne dla zdrowia. Dzięki temu sprawdzą się w najbardziej wymagających wnętrzach. Do aranżacji w stylu rustykalnym najbardziej pasować będą dekory o nazwach Valley Oak Mud i Valley Oak Soil, które pochodzą z kolekcji wineo 1000.

Panele dab rustykalny Valley Oak Mud

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie