Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

przeszkolone sciany

Przeszklone wnętrza

współczesny trend w projektowaniu

 

Przeszklone ściany, za którymi rozciąga się panorama wielkiego miasta, kojarzą się głównie ze scenami z filmów. Takie rozwiązanie staje się jednak coraz popularniejsze, a poza pięknymi widokami ma też dodatkowe zalety.

 

Imponująca sceneria i więcej światła w mieszkaniu

Wędrując po sklepach wnętrzarskich i natykając się na promocję pościeli, często bardzo trudno oprzeć się zakupowi kolejnego kompletu, który wpadł nam w oko. Zanim jednak pobiegniemy do kasy, warto zastanowić się, czy piękny kolor, zdobienie i materiał będą pasowały do wystroju naszej sypialni.

Przeszklone ściany świetnie sprawdzą się w mieszkaniach położonych na wyższych piętrach. Dzięki zastosowaniu dużych okien zyskamy imponujący widok na panoramę miasta, a jednocześnie nie będziemy narażeni na wścibskie spojrzenia sąsiadów. Dodatkowo wprowadzimy do wnętrza naturalne światło, które korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Takie rozwiązanie powinny też rozważyć osoby, które posiadają rozległy balkon lub taras. Decydując się na szyby zamiast ścian, będziemy w stanie stworzyć naturalne przejście między pokojem a przestrzenią na zewnątrz. Aby zmaksymalizować ten efekt, warto zastosować w mieszkaniu podłogę, która swoim wyglądem będzie zbliżona do nawierzchni balkonu. Takie możliwości dają panele winylowe marki Wineo z kolekcji 800 stone lub wood, które wiernie odzwierciedlają strukturę drewna bądź kamienia, a dodatkowo występują w wielu formatach, dlatego mogą imitować popularne płytki. Dzięki nim stworzymy wrażenie jednolitej powierzchni, co pozwoli optycznie powiększyć salon.

 

sciana ze szkła

Przeszklone ściany świetnie sprawdzą się w mieszkaniach położonych na wyższych piętrach

 

Nie tylko okna

Ze względu na możliwość przepuszczania światła szkło sprawdzi się też w niewielkich, ciemnych wnętrzach. Coraz więcej osób zamiast tradycyjnych, drewnianych drzwi wybiera tzw. drzwi francuskie, których cechą rozpoznawczą są skrzydła i duża powierzchnia szyb. To świetne rozwiązanie w przypadku garderoby czy sypialni, która została wydzielona z salonu i ze względu na brak okien jest w niej ciemno. Dzięki zastosowaniu przeszklonych drzwi pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze, gdyż wpada do niego światło słoneczne z większego z pokoi. Przeszklenia dobrze sprawdzą się też we wnętrzach utrzymanych w stylu industrialnym. Ciekawym rozwiązaniem są szklane poręcze schodów czy przegrody, które wydzielają poszczególne części, np. domowe biuro.

 

przeszklone schody

Ciekawym rozwiązaniem są szklane poręcze schodów

 

przeszklona sciana

Szkło świetnie komponuje się z wieloma materiałami, dlatego stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Nic wiec dziwnego, że coraz chętniej wykorzystywane jest niezależnie od stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze mieszkania.

 

 

O czym należy pamiętać:

 

1nie warto decydować się na przeszklone ściany, jeśli za oknem nie mamy atrakcyjnego widoku

2przeszklenia możemy wykorzystać nie tylko w przypadku okien, ale także schodów lub elementów oddzielających poszczególne strefy w domu

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie