Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Drzwi w stylu vintage

Styl vintage w mieszkaniu

jak uzyskać ten efekt

 

Styl vintage nawiązuje do trendów obowiązujących w poprzednich dekadach, a nawet epokach. Aby go uzyskać, możemy inspirować się latami 90. czy 60. XX wieku, jak również królewskim stylem francuskim z czasów dynastii Burbonów. Jedyne, co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia.

 

Vintage to jeden z popularniejszych stylów w aranżacji wnętrz

 

 

Meble w stylu vintage

 

Cechy stylu vintage

 

Charakterystyczną cechą stylu vintage, zwanego także stylem retro, jest łączenie przeciwieństw. Możemy go osiągnąć na przykład wprowadzając stare meble do nowoczesnego wnętrza. W przypadku wysokich pokoi, za sprawą odpowiedniego wystroju, bardzo łatwo możemy oddać wzniosły, pałacowy klimat. Choć w stylu vintage najłatwiej jest zaaranżować przestronne pomieszczenia, to dysponując mniejszym metrażem nie stoimy na straconej pozycji. Czasami wystarczy kilka dobrze dobranych dodatków, aby tchnąć we wnętrze ducha dawnych lat.

 

 

Styl vintage można uzyskać wkomponowując do nowoczesnego mieszkania stare lub postarzane meble.

 

 

Kolory w stylu vintage

We wnętrzu w stylu vintage możemy pozwolić sobie na wyraziste, ciemne kolory, ale także na jasne, pastelowe barwy. Wszystko zależy od rezultatu, który chcemy uzyskać. Pastele zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku mniejszych pomieszczeń, ponieważ pozwolą uniknąć przytłaczającego efektu. Zamiast popularnego malowania ścian możemy postawić na kolorowe, wzorzyste tapety.

 

Sypialnia w stylu vintage

 

Bardzo dobre tło dla stylu vintage w mieszkaniu tworzą wzorzyste tapety

 

Podłoga w stylu vintage

Decydując się na pokój, czy też całe mieszkanie w stylu vintage pamiętajmy, by nie przesadzić ze zbyt odważną barwą i strukturą podłogi. Dobrym rozwiązaniem będzie parkiet lub drewniane deski, na których widać będzie słoje, rysy i wszelkie "naturalne uszkodzenia". W przypadku zastosowania podłogi drewnianej należy wziąć pod uwagę spory koszt, zarówno na etapie zakupu jak i eksploatacji (konserwacja i cyklinowanie), czy też ewentualnej wymiany nawierzchni podłogi.

Podłogę drewnianą zastąpić możemy sięgając po laminowane panele podłogowe odwzorowujące naturalny rysunek drewna, na przykład z kolekcji wineo 800 wood XL. Znajduje się w niej aż 12 eleganckich dekorów, doskonale imitujących strukturę drewna dębowego i sosnowego, a do tego utrzymanych w różnych tonacjach kolorystycznych. Panele te wyróżniają się stylową v-fugą na wszystkich krawędziach, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać wyjątkowy efekt wizualny.

 

Podłoga w stylu vintage

 

Wśród kolekcji marki WINEO są podłogi idealnie pasujące do pomieszczeń w stylu vintage

 

 

Meble i dodatki vintage

Skupiając się na ścianach i podłogach nie możemy zapominać o meblach i dodatkach. Ze stylem retro nieodłącznie związane są drewniane, bogato zdobione, tapicerowane meble, łóżka z baldachimem, stojące zegary, lampy z abażurami czy pozłacane lustra i klamki. Dobrym pomysłem jest renowacja starych przedmiotów – foteli czy komód, które często zalegają na strychach czy w piwnicach naszych dziadków. Zawsze możemy też odwiedzić sklep ze starociami czy pchli targ lub dokonać zakupów na coraz popularniejszych wyprzedażach garażowych.

 

styl vintage wnetrza mieszkan

 

Najważniejsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy urządzaniu wnętrza w stylu retro, jest zachowanie umiaru. O przesadę łatwo szczególnie w małych pomieszczeniach. Wystrzegajmy się nadmiernej ilości ozdób czy ustawiania kilku masywnych mebli w jednym pomieszczeniu, chyba, że zależy nam na uzyskaniu efektu barokowego przepychu. Pamiętajmy przy tym, że aby nadać mieszkaniu wyjątkowego uroku dawnych lat, wystarczy już kilka drobnych, ale przemyślanych zmian.

 

 

 

1 przeciwieństwa łączmy z umiarem

2 postawmy na naturalne materiały, np. drewnianą podłogę lub stylizowane panele podłogowe

3 wykorzystajmy odnowione meble i dodatki

 

Panele podłogowe pasujące do stylu vintage w dekorach starych desek

Copenhagen Frosted Pine | Riga-Vibrant-Pine | Balearic Wild Oak

Podloga-vintage-Balearic-Wild-Oak-wineo
Podloga-vintage-Copenhagen-Frosted-Pine-wineo
Podloga-vintage-Riga-Vibrant-Pine-wineo
Panele podłogowe w stylu vintage

Panele podłogowe wineo 800 wood

Poznaj kolekcje paneli podłogowych wineo 800 wood

wineo 800 wood

Przejdź do strony wineo 800 wood i sprawdź inne podłogi dedykowane do wnętrz w stylu vintage.


Podłogi dedykowane do wnętrz w stylu vintage

 


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie