Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Wnętrza mieszkań w stylu francuskim

Wnętrza w stylu francuskim

Eleganckie, przestronne i słoneczne pomieszczenia wypełnione stylizowanymi meblami, naturalnymi materiałami i bogatymi zdobieniami – tak w skrócie można scharakteryzować wnętrza utrzymane w stylu francuskim. Podpowiadamy, jak wprowadzić taką estetykę do naszego mieszkania.

 

Przestrzeń pełna światła

W styl francuski wpisują się przestronne wnętrza z dużą ilością dziennego światła. Świetnie sprawdza się on w dużych salonach połączonych z jadalnią, najlepiej z wyjściem na taras lub dostępem do przestronnych okien. Jednak nawet jeśli jesteśmy posiadaczami skromnego metrażu, możemy pokusić się o kilka rozwiązań, które pomogą nam wprowadzić do naszego mieszkania styl francuski. Wystarczy, że postawimy na powiększające optycznie przestrzeń jasne kolory ścian, tekstyliów, mebli czy podłóg. Ta estetyka uwielbia biel i jej pochodne: ecru, beż, krem czy delikatne szarości.

 

Eleganckie, przestronne i słoneczne, tak w skrócie można scharakteryzować wnętrza utrzymane w stylu francuskim

 

 

Popołudniowa drzemka na szezlongu

Kolejnym obowiązkowym elementem wystroju wnętrza w stylu francuskim są meble stylizowane na te z XVIII wieku, czyli tak zwane “ludwiki”: obite aksamitem szezlongi, kute krzesła, fotele i komody o eliptycznych, zaokrąglonych kształtach. Styl francuski to również zdobienia. Mogą być obecne w różnej postaci: ściennych sztukaterii lub gzymsów, złoconych meblowych detali i pilastrów, a przede wszystkim tkanin. Dekoracyjne tekstylia to znak rozpoznawczy tej estetyki. Jedwabie, aksamity, żakardy czy muśliny możemy wykorzystać wszędzie: w formie obić mebli i poduszek, ozdobnych zagłówków, materiałowych tapet i oczywiście dekoracji okiennych. Przy tych ostatnich pamiętajmy o niezwykle istotnej w tym stylu symetrii. Decydując się na mięsiste, opadające na podłogę zasłony, koniecznie wieszajmy je z obu stron okna.

 

Wnętrza mieszkań styl francuski

Styl francuski to również zdobienia w postaci ściennych sztukaterii i gzymsów

 

Inspiracja naturą

Styl francuski równie mocno czerpie z tradycji i kultury XVIII-wiecznych dworskich salonów, co z natury. To dlatego utrzymane w tej estetyce tapety bardzo często zdobią motywy roślinne, a obecne we wnętrzach meble i podłogi wykonane są ze szlachetnych odmian drewna. Pamiętajmy jednak, że drewniana podłoga może być trudna w codziennym utrzymaniu, dlatego jeśli zależy nam na wygodzie użytkowania, a jednocześnie chcemy zachować w naszym mieszkaniu charakter francuskiego wnętrza, wybierzmy panele w dekorze imitującym drewno, np. łatwe w pielęgnacji i komfortowe panele winylowe z kolekcji Wineo 600 wood.

 

Wnętrza w stylu francuskim

Obowiązkowym elementem wystroju wnętrza w stylu francuskim są meble stylizowane na te z XVIII

 

Łazienka w styl ufrancuskim

Łazienka w stylu francuskim

 

 

O czym należy pamiętać:

 

1w mniesjszych pomieszczeniach stosujemy jasne kolory - beże, biele, stonowane szarości, a w dużych przestronnych i nasłonecznionych pomieszczeniach można zastosować ciemne ściany i sufit ze zdobieniami

2pamiętajmy o efektownych detalach – stylizowanych meblach, zdobieniach ścian (gzymsy, sztukateria), dekoracyjnych tkaninach

3Czerpmy z natury – wybierajmy materiały nawiązujące swoim wyglądem do naturalnych surowców, np. w przypadku podłogi


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie